KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14003328

nr 1400 3328

Oscar Cleve

(1906-1991), Sverige

Blandteknik, "Vi 1967". Signerad. Motivet: 22x31, yttermått inklusive ram: 40x49 cm

Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 31 maj 2021
kl 19:48:25

Oscar Cleve

Läs mer om Oscar Cleve